100-lecie OSP Paprotnia

0
90

– W imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Sochaczewie życzymy wszystkim druhom, strażakom oraz Zarządowi OSP w Paprotni sukcesów w służbie dla społeczności lokalnej, wzbogacania pięknego dorobku pożarnictwa na Ziemi Sochaczewskiej oraz spełnienia osobistych planów i marzeń. Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za ofiarność i bezinteresowną pomoc potrzebującym, za ciągłe wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie – zwracała się Jolanta Gonta, starosta sochaczewski do strażackiej społeczności Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni. W sobotę 23 września jednostka świętowała swoje 100. urodziny.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza św. w Niepokalanowie, której przewodniczył kapelan strażaków gminy Teresin o. Wiesław Koc. Nabożeństwo muzycznie uświetniła zaprzyjaźniona orkiestra z OSP Wicie.

Druga część obchodów miała miejsce na placu apelowym przy siedzibie OSP Paprotnia. Nie zabrakło gratulacji, życzeń i wzruszających przemówień. Jubileusz był też idealną okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym strażakom. M.in. na wniosek starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przyznał „Srebrny Medal za Zasługi dla ochrony przeciwpożarowej” dla kpt. Henryka Kucharskiego, któremu wyróżnienie wręczył Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów wraz ze st. bryg. Bogdanem Łasicą, p.o. mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

OSP Paprotnia została wyróżniona przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem Pro Masovia, który wręczył na ręce dh Andrzeja Tkaczyka, Adam Orliński, radny sejmiku mazowieckiego.

Wśród uczestników uroczystości byli ponadto m.in. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, Bogdan Linard, przewodniczący rady gminy, Tadeusz Koryś, radny powiatowy, st. bryg. mgr inż. Piotr Piątkowski, komendant powiatowy PSP w Sochaczewie, przedstawiciele samorządu gminy Teresin, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych, przedstawiciele policji, strażacy z komendy powiatowej w Sochaczewie oraz z jednostek OSP z gminy Teresin, przyjaciele OSP Paprotnia.

Na zakończenie jubileuszowego świętowania, po południu odbyła się zabawa „na dechach, do tańca grał i śpiewał zespół „Exell”.