Rekord Guinnessa nie padł (aktualizacja 13.08.2017)

0
726

 

Regulaminy i wszystkie pozostałe informacje na stronie: http://14zlot126p.pl/

 

 

 

Niedziela 13 sierpnia 2017: 8:30 – wyjazd na rynek Sochaczew, przejazd po zatwierdzeniu wykorzystania pasa ruchu drogowego w sposób szczególny, bicie Rekordu Guinnessa na „Największą paradę samochodów marki Fiat”, na miejscu: scena, muzyka, Cyber Marian, Lombelico, Maja i Dandysi, Ja i Moi Bracia, Zumba, Abstrakt, DJ, konkursy, pokaz ratownictwa drogowego – OSP Młodzieszyn, pokaz mieszanych sztuk walki przez Dragon Fight Club Sochaczew.

Rekord Guinnessa będziemy próbować pobić w niedziele 13.08.2017, wyjazd z Bazy zlotowej (Osada Puszczańska, Tułowice 48, 05-088 Brochów) planujemy na godzinę 09:00. Próba pobicia będzie podejmowana na wyznaczonym odcinku pomiędzy Bazą Zlotową a miejscem wystawy w Sochaczewie (ul. Olimpijska 3, 96-500 Sochaczew). Odcinek wyznaczony pod próbę pobicia będzie zamknięty i obstawiony przez Policję, będzie bramka START i META. Po minięciu bramki START: JEDZIEMY JEDEN ZA DRUGIM NIE ROBIĄC WIĘKSZYCH ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY POJAZDAMI NIŻ MAX. DWIE DŁUGOŚCI POJAZDU – w innym przypadku rekord nie zostanie ustanowiony (całość będzie nagrywana i przekazana do World Guinness Rekord).
Gdy miniemy bramkę META, jesteśmy już „zwykłymi” uczestnikami ruchu drogowego – obowiązują nas przepisy jak każdego innego – mandaty też. :-/

W związku z tym, iż odbieramy dużo telefonów od osób zainteresowanych przyjazdem tylko na próbę pobicia rekordu oraz na wystawę. Prosimy o przybycie w miarę możliwości jak najwcześniej w niedziele – max. do 8:00, lepiej wcześniej, gdyż musimy zgodnie z wytycznymi, zebrać kilka danych o pojeździe i o kierowcy.

Koszt dla tych którzy chcą tylko przybyć na próbę pobicia rekordu 20 zł (w ramach tego dla kierowcy będzie smyczka, zawieszka, opaska na rękę oraz magnes na samochód z samej próby bicia rekordu – dzięki smyczkom, opaskom i zawieszkom będziecie mieć też zniżki i do muzeów i na basen).

Pokażmy że jak chcemy to umiemy!!!!!!

Do zobaczenia na zlocie!!!

Poniedziałek 14 sierpnia 2017: Trasa turystyczna: Otuliną Kampinowskiego Parku Narodowego, Szlakiem Książąt Mazowieckich oraz Szlakiem Chopinowskim, KZK dla najmocniejszych (Sochaczew), atrakcje w bazie zlotu, zakończenie Zlotu, wręczenie nagród i impreza pozlotowa.

 

Wtorek 15 sierpnia 2017: powrót do domu.

.

Z (przed)ostatniej chwili (12.08.2017)

Maluchy już się zjeżdżają. Gdy byłem w sobotę rano w ośrodku zlotowym było ich już podobno ponad 300. Czekamy na więcej!!!

Czekamy też na wszystkich kierowców Fiatów. Rekord Guinnessa jaki organizatorzy chcą pobić dotyczy najdłuższej kolumny samochodów marki FIAT. Nie tylko 126p. Mogą być więc Fiaty 125p, Cinquecento, Seicento, Siena, Palio, Sedici, Panda, … i wszystkie inne wyprodukowane pod marką FIAT. Im więcej, tym lepiej. Tak by Rekord Guinnessa dotyczący FIATA należał do Polski. Potem niech się martwią Włosi!!!

.

.

A zapowiadało się tak dobrze

Zapowiadało się naprawdę dobrze. Na placu było słychać, że nie ma opcji by rekord pozostał niepobity. Do próby zgłosiło się ponad 500. kierowców, a ciągle dojeżdżali nowi. Niestety. Jak się okazało, na pobiciu rekordu Guinnessa bardziej zależało organizatorom, niż wielu uczestnikom zlotu. Tym co dojechali później często nie chciało się zaczekać. Ci co byli na miejscu, nie wszyscy wyjechali na trasę. Często z przyczyn „technicznych”. Spotkanie kolegów na zlocie widać też ma swoje prawa.

Metę przejechało nieco ponad 400. pojazdów. Rekord to 500.

Tak czy inaczej rekord pozostał niepobity. Mamy nadzieję, że do następnego razu. Trzeba chyba by organizatorzy w większym stopniu postawili na właścicieli Fiatów. Nie tylko Fiatów 126p. Regulamin bicia rekordu mówi przecież, że w kolumnie muszą jechać samochody Fiat. Nieważne jaki model i z którego roku. Mam nadzieję, że jeśli ten fakt zostanie bardziej podkreślony to przy następnej okazji REKORD padnie. Jak długi. Fiatów przecież w naszej okolicy nie brakuje.

Piotr Gadziński

.