3 x narkotyki. Kolejne zatrzymania za posiadanie

0
109

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, które miały przy sobie środki odurzające. Przypominamy, że posiadanie nawet małej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło w ubiegły czwartek w Teresinie. Policjanci z tamtejszego posterunku policji podczas legitymowania dwóch mieszkańców gminy Baranów (32 i 22 lata) znaleźli trzy torebki z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni z policyjnym areszcie. Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał starszy z mężczyzn.

Dzień później, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka legitymowali przy ulicy Kolejowej dwóch mieszkańców gminy Brochów. Interwencja dotycząca spożywania alkoholu przez 21–latka zakończyła się zatrzymaniem jego rówieśnika za posiadanie narkotyków.

W trakcie przeprowadzanych czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło wyjątkowe zdenerwowanie mężczyzny. Okazało się, że powodem tego była marihuana, którą miał przy sobie. Został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.