30. lat minęło… Szkole Podstawowej w Młodzieszynie

0
130

21 października 2017r. był dniem szczególnie uroczystym ponieważ tego dnia odbyły się obchody jubileuszu 30-lecia siedziby Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie.

Jubileusz ten był niezwykłym świętem i wydarzeniem, był okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć, skłaniał do refleksji i wspomnień.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele p.w. Narodzenia NMP w Młodzieszynie w intencji społeczności szkolnej i jej absolwentów, po której wszyscy uczestnicy przenieśli się do Szkoły Podstawowej gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Przybyli na nią licznie zaproszeni goście, uczniowie i absolwenci.

Małgorzata Malczewska dyrektor szkoły wspólnie z Moniką Pietrzyk wójtem gminy przywitała przybyłych gości. Małgorzata Malczewska w swoim wystąpieniu przedstawiła historię szkoły, oraz jej osiągnięcia. Przy okazji tego święta wręczono pamiątkowe medale, dla osób zasłużonych dla szkoły. Na uroczystości  nie mogło zabraknąć wnuczki gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego, Elżbiety Skotnickiej-Trackiej, która zawsze ze wzruszeniem wraca w te strony. W swoim wystąpieniu wspomniała dziadka, i to jak ważny jest dla niej i jej rodziny honor i ojczyzna.

Nadszedł również czas na gratulacje i słowa uznania dla „Jubilatki” przekazane przez przybyłych gości na ręce dyrektor Małgorzaty Malczewskiej, m.in. przez wójta gminy Młodzieszyn Monikę Pietrzyk i przewodniczącą Rady Gminy Joannę Zimniak.

„Z okazji tego jubileuszu pragniemy życzyć, Wam nauczycielom, uczniom i wychowankom oraz wszystkim pracownikom szkoły, aby wartości i doświadczenia wynoszone z tego miejsca owocowały sukcesami, by praca przynosiła satysfakcję, a podejmowanie trudnych wyzwań nie sprawiało żadnych problemów.

Dziękujemy dyrektorom, nauczycielom, wszystkim pracownikom i osobom które zaangażowały się w życie i rozwój tej szkoły od początku jej istnienia. To dzięki Wam, i wszystkim pokoleniom które się tu wychowały i wykształciły właśnie taka ona jest, taka że chce się do niej codziennie wracać. Wrócić po latach i z sentymentem wspominać spędzony w niej czas.

Życzymy kolejnych wielu owocnych lat funkcjonowania  tej placówki, wysokich osiągnięć dydaktycznych i pedagogicznych oraz tego, aby tak jak dziś wszyscy wracali tu z prawdziwą przyjemnością.”

Na zakończenie uroczystości została zaprezentowana część artystyczna przez uczniów i absolwentów szkoły, a także przyszła pora na jubileuszowy tort.