Akcja Lato

0
108

Od 10 do 22 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie trwała „Akcja Lato”, która na stałe wpisała się w harmonogram pracy biblioteki.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 -14. Ich różnorodność pozwoliła na to, że każdy znalazł coś dla siebie. Do wyboru były: warsztaty plastyczne i techniczne, turniej gier planszowych, konkurs układania puzzli, zagadki i rebusy, jak również gry i zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto, jak to w bibliotece bywa, dzieci pisały swoją książeczkę z ilustracjami.

W czasie zajęć odbyła się także lekcja z profilaktyki na temat  zdrowego odżywiania, uzależnień od środków odurzających, skutków  palenia nikotyny oraz spożywania alkoholu. Lekcję poprowadziła Ewa Grzywacz, która pokazała również dzieciom jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

21 lipca dzieci wyjechały na jednodniową wycieczkę do Modlina. Z przewodnikiem zdobywały twierdzę, wieżę tatarską, cytadelę a także park militarny. Największą atrakcją wycieczki okazało się zwiedzanie podziemnych tuneli i bunkrów (6 m pod ziemią) bez oświetlenia (każdy zwiedzający był zaopatrzony w latarkę).

Symbolicznym zakończeniem wakacji będzie rodzinne spotkanie przy ognisku (w drugiej połowie sierpnia), w którym wezmą udział uczestnicy bibliotecznej „Akcji lato” i ich rodzice.