Akcja Zielona Ojczyzna Młodzieszyn wiosna 2017

Klub Karate i Taekwondo działa w Młodzieszynie od roku. Treningi odbywają się na Sali Gminnego Ośrodka Kultury. Systematycznie ćwiczy grupa składająca się z kilkunastu chłopców i dziewcząt. Trenują dzieci z Młodzieszyna, ale również dojeżdżają z pobliskiego Kamiona. 

Klub powstał z inicjatywy dyrektor Małgorzaty Hetman, która zaprosiła mnie do współpracy. W prowadzeniu treningów pomagają mi asystenci: Artur Kaźmierski, Krzysztof Mróz i Patryk Brzozowski.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zostaliśmy zaproszeni na Imprezę Choinkową i mogliśmy podziwiać występy dzieci z sekcji muzycznej, tanecznej i innych działających na terenie Gminnego Ośrodka Kultury.

Pod koniec czerwca, również z inicjatywy pani dyrektor, odbyła się wiosenna Akcja Zielona Ojczyzna. Razem z dziećmi, ich rodzicami, panią dyrektor i Arturem Kaźmierskim zasadziliśmy 13 kwiatów i krzewów ozdobnych na trawniku przed Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz na placu zabaw.

Akcja Zielona Ojczyzna prowadzona jest systematycznie od kilku lat. Ma na celu zaszczepienie w dzieciach i młodzieży szacunku i miłości do Żywej Przyrody, która daje nam życie. Rośliny żywią nas, dają powietrze, którym oddychamy oraz chronią przed wiatrami, mrozem i upałem. Tylko żyjąc wśród pięknych drzew, krzewów i kwiatów możemy być szczęśliwi i cieszyć się dobrym zdrowiem oraz samopoczuciem.

Mój zawodnik z Sochaczewa, Krzysztof Mróz, w drugim liście do Królowej Brytyjskiej Elżbiety II poinformował Jej Wysokość o naszej Akcji. Królowa otrzymała również na pamiątkę moją książkę „Trudna Droga Vikinga” ze specjalną dedykacją i życzeniami: Zdrowia i długich lat panowania w Zjednoczonym Królestwie. Wkrótce Krzysztof otrzymał odpowiedź zredagowaną przez jedną z Dam Dworu.

Dziękuję dyrektor Małgorzacie Hetman za zorganizowanie Akcji w Młodzieszynie. Teraz w naszej Zielonej Ojczyźnie rośnie już 360 krzewów i drzew.

Krzysztof Buczyński

Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo i Karate Goju – Ryu „Wiking”

.