AP Sochaczew. Żaki U-9 Mariusza Mamcarza wystąpią w DEICHMANN CUP

0
13

żakiMinimistrzostwa to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 13 lat, który rozgrywany jest na boiskach polskich miast już po raz dziewiąty. Są to największe zawody bez eliminowania po jednym weekendzie zespołów, bez względu na poziom reprezentowanych umiejętności. Dotyczy to wszystkich drużyn, także tych złożonych z zawodników rozpoczynających przygodę z piłką.

Rozgrywki mają charakter ogólnopolski, od tego roku goszczą one w najważniejszych ośrodkach miejskich na terenie wszystkich województw.  Minimistrzostwa to turniej otwarty. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno „zawodnicy podwórkowi”, jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach czy szkółkach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy bez względu na posiadane umiejętności otrzymują gwarancję gry. Początkujący mogą stawiać bezpiecznie pierwsze kroki w dużym turnieju, a bardziej zaawansowani otrzymują szansę doskonalenia swoich umiejętności.

Minimistrzostwa są turniejem dostosowanym do obowiązujących wytycznych szkoleniowych. Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych – U-9 i U-11 odpowiadających powszechnie obecnemu podziałowi na grupy Żaków i Orlików.

W dniu 23 kwietnia 2016 r. drużyna Akademii Piłkarskiej Sochaczew U-9 prowadzona przez trenera Mariusza Mamcarza po raz pierwszy zagra w tej ogólnopolskiej imprezie piłkarskiej. Przed tymi młodymi chłopcami jest  8 weekendowych zmagań na boiskach Warszawianki. Dodać należy, że ten sam zespół wystąpi w Płockiej Lidze Żaków – U9. Ta inicjatywa spowodowana jest tym, iż grupa Mariusza Mamcarza to ponad 30 osób, które podzielone są na dwie grupy a Trener i Rodzice chcą zapewnić zrównoważony rozwój wszystkim dzieciom. Życzymy powodzenia w rozgrywkach.