Asperger? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty edukacyjne

0
33

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sochaczewie zapraszają na  bezpłatne warsztaty edukacyjne dla osób z otoczenia dzieci/młodzieży i dorosłych z zespołem Aspergera (ZA) oraz autyzmem wysokofunkcjonującym (HFA) realizowane w ramach projektu „Kompetentny opiekun –                                                                   pomóż sobie i innym”.

Warsztaty odbędą się 29 i 30 września 2017 r.(piątek i sobota) w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ul. Piłsudskiego 51 (wejście od ul. Głowackiego) w godzinach 8.30 – 16.30.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera „NIE-GRZECZNE DZIECI” i współfinansowany przez MCPS.

Cykl zajęć przewiduje:
– zajęcia „Jak pracować z dzieckiem/młodzieżą czy dorosłym z ZA i HFA”; organizacja miejsca i środowiska pracy, narzędzia i metody pracy, ocena funkcjonowania dziecka jako punkt wyjściowy dla terapii i edukacji, rodzaje terapii i rehabilitacji, co można zrobić, aby wdrożyć dziecko w system norm i zasad, nauczyć konkretnych czynności i zachowań – prowadzi prezes Stowarzyszenia Ilona Rzemieniuk, pedagog specjalny, terapeuta,
– komunikacja w spektrum zaburzeń autystycznych – czyli jak mamy się komunikować, jakiego języka używać i jak ocenić poziom komunikacji osoby ze spektrum aby nauczyć ją umiejętności społecznych, życiowych czy szkolnych – prowadzi Edyta Pietrzak, logopeda z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z ZA i spektrum autyzmu,
– samoorganizacji osób aktywnych z otoczenia dzieci/młodzieży czy dorosłych z ZA i HFA i włączaniu tych biernych w celu organizacji inicjatyw na swoim terenie. Działania grup samopomocowych, grup formalnych i nieformalnych, diagnoza potrzeb i możliwości realizacji wsparcia na swoim własnym terenie i możliwości dofinansowania różnych rozwiązań– czyli jak zrobić to u nas – prowadzi Katarzyna Tadeusiak-Jeznach, edukator i animator społeczny, zaangażowana w projekty dotyczące aktywizacji obywatelskiej i partycypacji społecznej od ponad 20 lat.
Zaproszenie kierujemy do rodziców, opiekunów młodzieży i dorosłych z ZA i HFA, pedagogów, pracowników ośrodków pomocy społecznej, osób zaangażowanych w proces rehabilitacji społecznej osób z autyzmem (logopedzi, rehabilitanci, terapeuci i in.)

Liczba miejsc ograniczona, zapisy w PCPR ul. Piłsudskiego 65 (I piętro pok. 112) lub pod nr tel.: 46 864 18 63 do 25.09.2017 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie