„Bajeczna profilaktyka” w GOK – u w Nowej Suchej

0
79

„Bajkowa Profilaktyka” to inicjatywa dzielnicowej z Posterunku Policji w Nowej Suchej. W czytaniu bajek – pomagajek, bajek profilaktycznych i terapeutycznych wzięło udział około 160 uczniów szkół podstawowych.

„Bajeczna Profilaktyka” to założenie polegające na odczytywaniu bajek terapeutycznych, bajek-pomagajek, bajek profilaktycznych dzieciom z młodszych klas szkół podstawowych. Adresatami tej ciekawej inicjatywy były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Biskupim, Szkoły Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim, Szkoły Podstawowej w Nowej Suchej oraz Szkoły Podstawowej w Kurdwanowie (klasy 0-3).

Zaproszeni goście po kolei odczytywali przygotowane przez dzielnicową bajki terapeutyczne. Wszyscy goście starali się zaciekawić uczniów szkół podstawowych. Spotkanie ze względu na bardzo dużą ilość uczestników, podzielono na dwie części. Po odczytaniu bajek nastąpiła luźna rozmowa, refleksja nad odczytanym tekstem. Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi omawiały tematy poruszone w bajkach, wymieniały spostrzeżenia. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał słodki podarunek oraz odblask. Po „Bajecznej Profilaktyce” każda grupa wraz z opiekunami udała się do biblioteki w Nowej Suchej.

Partnerami i współorganizatorami „Bajecznej Profilaktyki” byli dyrektor Biblioteki Gminnej, Elżbieta Sławek, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury, Ireneusz Łukawski, przewodnicząca Komisji Alkoholowej w Nowej Suchej, Anna Grzelak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jolanta Kalińska, pracownicy socjalni, radni oraz sołtysi gminy Nowa Sucha.