„Bajki miejskie” – otwarcie wystawy Neli Bryłowskiej

0
48

Miłośnicy malarstwa mieli okazję podziwiać obrazy pani Neli Bryłowskiej. Wernisaż wystawy odbył się 24 marca o godz. 17.00 w galerii biblioteki. Gości powitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz.

Nela Bryłowska studiowała  wychowanie plastyczne na Uniwersytecie Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Specjalizację ukończyła  w pracowni grafiki u prof. D. Kołwzan–Nowickiej.

Przez wiele lat uczyła młodzież w Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a także w Szkole Podstawowej w Warszawie, następnie prowadziła zajęcia plastyczne  w sochaczewskim domu kultury.

Na wystawie  w bibliotece  pani Nela przedstawiła ilustracje do książki swojej przyjaciółki Stanisławy Domagalskiej „Bajki miejskie” oraz obrazy olejne.  Podczas wernisażu Hanna Jażdżyk przeczytała jedno z opowiadań z książki.

Symboliczna i surrealistyczna twórczość Neli Bryłowskiej jest często wyrazem buntu autorki przeciw otaczającej rzeczywistości. Zachęca do refleksji i może mieć dla odbiorcy wiele znaczeń. Pani Nela maluje też pejzaże i kwiaty.

 Miejska Biblioteka Publiczna 

.