Bezpieczna droga do szkoły – sochaczewska drogówka sprawdza oznakowanie w rejonie szkół

0
133

Sochaczewscy policjanci sprawdzają oznakowanie w rejonie szkół i placówek oświatowych. Dzieciom i młodzieży zostały tylko trzy tygodnie wakacji. Dzięki działaniom policjantów, ich droga do szkoły będzie bardziej bezpieczna.

Od trzech tygodni sochaczewska drogówka wraz zarządcami dróg lub przedstawicielami gmin sprawdza oznakowania w rejonie szkół. Policjanci sprawdzają między innymi widoczność pasów na jezdni oraz stan i widoczność znaków drogowych ustawionych przy placówkach oświatowych. Za trzy tygodnie Państwa dzieciom kończą się wakacje, dlatego mundurowym zależy, by ich droga do szkoły była jak najbardziej bezpieczna.

Policjanci podczas kontroli zauważyli, że kilka znaków w rejonie szkół częściowo zasłaniają gałęzie drzew, znaki są odwrócowne w drugą stronę lub brakuje tzw. „Agatek”. Zwrócono również uwagę na widoczność pasów na jezdni. Dotychczas skontrolowano teren w rejonie szkół na terenie Sochaczewa oraz gmin Sochaczew i Teresin. Wszystkie wnioski przekazano zarządcom dróg, by podjęli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Cały czas trwa lustracja terenu. Będziemy Państwa informować na bieżąco, jak wygląda stan oznakowania przy szołach na terenie pozostałych gmin.

.