Bezpieczne Wakacje na terenie powiatu sochaczewskiego

0
42

8CZEdksjWFGmTO9WpoX1

Dobiegła końca pierwsza połowa  wakacji, czas zatem na podsumowanie tego okresu.

Jeszcze przed wakacjami policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotykali się z młodzieżą i rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego, uczulali na zagrożenia wynikające z korzystania z akwenów wodnych nieprzeznaczonych do kąpieli, przestrzegali przed przypadkowymi znajomościami, nierozważnym korzystaniem z Internetu oraz szkodliwością i niebezpieczeństwem związanym z używaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Poruszali również tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Policjanci korzystali z każdej możliwej okazji, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Przy współpracy z Mazowieckim Urzędem Marszałkowskim policjanci wspólnie z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie i wójtem gminy Brochów umieścili kolejne dwa znaki „Czarny Punkt Wodny” ostrzegające przed kąpielą we wskazanych miejscach.

Podczas trwania pierwszej połowy wakacji policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii prowadzili wspólne kontrole kolonii i półkolonii z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sochaczewie, funkcjonariusze w ramach swoich kompetencji sprawdzali stan trzeźwości opiekunów i spotykali się z uczestnikami wypoczynku, gdzie przy okazji rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Podczas przeprowadzonych kontroli z ramienia policji nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Policjanci na bieżąco sprawdzają sklepy monopolowe i salony gier pod kątem gromadzenia się tam młodzieży, spożywania przez nich alkoholu i/lub środków odurzających, dzikie kąpieliska oraz miejsca, gdzie można napotkać młodzież zagrożoną demoralizacją.

Od początku wakacji do chwili obecnej incydentalnie zdarzało się, aby nieletni wchodzili w konflikt z prawem, nie docierają do nas również sygnały o nieletnich zażywających środki odurzające czy też alkohol. Taki stan rzeczy cieszy sochaczewskich policjantów, którzy z każdym kolejnym dniem mają coraz większą satysfakcję, że prowadzone przez nich działania przynoszą zamierzony efekt, a dzieci i młodzież podczas upragnionych wakacji ma w pamięci rady, które usłyszeli od funkcjonariuszy i dzięki temu jest bezpieczna. Życzymy zarówno sobie i młodzieży, aby czas, który pozostał do końca wakacji upłynął tak jak do tej pory bezpiecznie, abyśmy mogli wspólnie wejść w nowy rok szkolny z naładowanymi akumulatorami mając piękne i niezapomniane wspomnienia z wakacji