Bezpieczny „Sierpniowy Weekend” na sochaczewskich drogach

0
107

Dziś rozpoczynamy kolejny „długi weekend”. Jak zawsze przy takich okazjach, na drogach powiatu sochaczewskiego i całego Mazowsza, zostaje zwiększona liczba policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze będą przede wszystkim sprawdzać prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów.

Od jutra sochaczewscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach. W tym samym czasie działania prewencyjno-kontrolne „Sierpniowy weekend” będą prowadzone na całym Mazowszu. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących.

Ponieważ wciąż trwają wakacje, szczególnym nadzorem zostaną objęte autokary przewożące dzieci i młodzież. Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone – zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

Wydłużony weekend to nie tylko podróże i bezpieczeństwo na drogach. Pozostawiając dom lub mieszkanie pamiętajmy by je odpowiednio zabezpieczyć. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem warto, więc poprosić taką osobę, aby zwróciła uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem. Powierzmy sąsiadom lub zaufanym znajomym klucze do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

Policyjna akcja na drogach zakończy się 15 sierpnia wieczorem.

KWP/AD