Biesiada Senioralna 2017

0
197

Po raz drugi, pod patronatem burmistrza Piotra Osieckiego, spotkały się zespoły wokalne, chóry i kapele tworzone przez seniorów. Wszyscy oni prezentowali się w repertuarze popularnym, a występy połączone były ze wspólną biesiadą i tańcami.

Wydarzenie odbywało się w Sochaczewskim Centrum Kultury, a jego koordynatorami byli Jolanta Kawczyńska i Arkadiusz Mamcarz. To oni, wraz z naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych UM Agatą Kalińską otworzyli biesiadę.

Nasze spotkanie kolejny raz miało formę towarzyską, nie konkursową. Chcemy by seniorzy mieli możliwość zintegrowania się, pokazania swoich umiejętności, a przede wszystkim miłego spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że takie właśnie wrażenia wynoszą oni z wizyty u nas – powiedziała nam Jolanta Kawczyńska. Gwiazdą imprezy była orkiestra dęta Gedeon Richter pod dyrekcją Jerzego Wysockiego. Z artystami wystąpiła solistka Hanna Chmielewska. Muzycy zaprezentowali szlagiery muzyki rozrywkowej  i filmowej. Następnie przygotowane przez siebie piosenki zaprezentowały zespoły wokalne z „Włókienka”, Dziennego Domu Pomocy Społecznej,  grupa seniorów z Wyszogrodu, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, zespół „Cantabile”, Scena Seniora oraz chór z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki wykonane przez rzeźbiarza Jana Piątkowskiego. (ap)

„Ziemia Sochaczewska”

.