Z biletem KM taniej do Stacji Muzeum i ECA w Sannikach

0
44

Spółka Koleje Mazowieckie rozpoczęła akcję promocyjną „Koleją do kultury”. Po okazaniu biletu KM w trzynastu instytucjach kultury na terenie Mazowsza będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy czy wydarzenia kulturalne. W akcji uczestniczy m.in. sochaczewska Stacja Muzeum, do której z biletem KM wejdziemy za połowę ceny, ale też Europejskie Centrum Artystyczne w pobliskich Sannikach. 

Umowa współpracy podpisana została 23 stycznia. Jej sygnatariuszami byli członkowie zarządu spółki Koleje Mazowieckie oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury finansowanych przez urząd marszałkowski, w tym kierownik sochaczewskiej Stacji Muzeum, Radosław Konieczny, którego placówka dla posiadaczy biletów KM będzie oferowała 50 procent zniżki. Inną instytucją kultury, położoną niedaleko naszego miasta, którą obejmuje program promocji jest Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Tam zwiedzający dostaną 40 procent upustu.

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak i u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej.

Akcja trwa do 31 grudnia 2017 roku. Pełną listę instytucji uczestniczących w promocji oraz wysokość oferowanych przez nie upustów, można znaleźć na stronie internetowej poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl. (opr. mf)

„Ziemia Sochaczewska”