Biskup z wizytą w Starostwie

0
60

Biskup diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba zawitał do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Siedziba władz powiatowych była kolejnym punktem na mapie wizyty Jego Ekscelencji na ziemi sochaczewskiej. W piątek 7 października spotkał się ze starostą Jolantą Gonta, wicestarostą Tadeuszem GłuchowskimAnną Ulicką i Andrzejem Grabarkiem, członkami Zarządu Powiatu, Andrzejem Kierzkowskim, przewodniczącym Rady Powiatu. W spotkaniu uczestniczyli też dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych.

Biskupowi towarzyszył proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie ks. Piotr Żądło.

– Cieszymy się, że Jego Ekscelencja znalazł czas, by nas odwiedzić. Znajdujemy w miejscu, które jest z jednej strony urzędem, gdzie mieszkańcy załatwiają swoje sprawy, ale to też jest miejsce, w którym my, jako wybrani przez społeczeństwo podejmujemy w jego imieniu ważne decyzje, gdzie potrzebujemy też duchowego wsparcia, bo nasza praca jest niczym innym jak służbą dla ludzi i Boga – witała gościa starosta Jolanta Gonta.

Andrzej Franciszek Dziuba jest polskim duchownym rzymskokatolickim, profesorem nauk teologicznych. W 2004 papież Jan Paweł II mianował go biskupem diecezjalnym diecezji łowickiej, w tym samym roku przyjął święcenia biskupie. Jest honorowym obywatelem Łowicza, a w 2009 został uhonorowany tytułem doctora honoris causa Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie. W 2012 został odznaczony Wielkim Krzyżem Pro Piis Meritis Zakonu Kawalerów Maltańskich.

Biskup wcześniej odwiedził szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest sochaczewski powiat, jak podkreślał – Jestem pod wielkim wrażaniem funkcjonowania szkół. Zaskoczyła mnie młodzież, tak wspaniale zachowująca się i kulturalna, wystawiająca przepiękne spektakle, które miałem zaszczyt oglądać. Naprawdę gratuluję starostwu szkół, widać, że panuje tu wspaniała i przyjazna atmosfera. Dziękuję za spotkanie z Państwem, życzę realizacji dalszych inwestycji i Łaski Bożej w tej trudnej posłudze – mówił na zakończenie biskup. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem.

 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie