Boisko odebrane

0
74

Zakończyły się prace budowlane boiska wielofunkcyjnego przy szkołach podstawowych nr 1 i 3. Dziś, 13 listopada miał miejsce oficjalny odbiór techniczny i przekazanie obiektu w zarządzenie dyrektorom szkół.

Dwa place do gry w koszykówkę i boisko do piłki ręcznej. Wokół nich przebiega trzytorowa bieżnia, o nawierzchni poliuretanowej. Zainstalowano też sześć ławek i cztery kosze na śmieci. Z obiektu będzie można korzystać także po zmroku, bowiem jest on oświetlony ośmioma lampami, znajdującymi się na czterech słupach.

Oficjalnego odbioru technicznego nowego, szkolnego obiektu sportowego dokonała naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji, Urszula Cielniak. Z ramienia urzędu miejskiego przekazała go w zarządzenie dyrektorom szkół – Małgorzacie Gorgis (Szkoła Podstawowa nr 1) i Krzysztofowi Werłatemu (Szkoła Podstawowa nr 3). Przy odbiorze obecni byli również przedstawiciele firmy ZIEL-BUD z Warszawy, wykonawcy inwestycji.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1.043.728 zł. Był to jeden ze zwycięskich projektów Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Dofinansowany dodatkowo ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, kwotą 364.300 zł.