To była niezapomniana lekcja!

0
138

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Mokasie w dniu 22.11.br. uczestniczyli w niecodziennej lekcji wychowawczej.

Cykl listopadowych zajęć poświęconych tak ważnym zagadnieniom jak państwo, władza, samorządność, demokracja i społeczeństwo obywatelskie zakończył się dla nich wyjątkowo, nie w szkolnej sali a na terenie Urzędu Gminy Sochaczew.

Tu spotkał się z nimi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew oraz Elżbieta Kowalczyk, sekretarz Gminy Sochaczew.

Gospodarze Urzędu z prawdziwą pasją mówili o swojej codziennej pracy oraz o tym, jak rozumieją społeczną służbę.

Następnie Dariusz Krupa oprowadził uczniów po urzędzie, przystępnie opowiedział o poszczególnych działach, przybliżył specyfikę pracy i zakres zróżnicowanych urzędniczych obowiązków. To okazało się bardzo ciekawe i pouczające.

Najpoważniejszym jednak wydarzeniem dnia był dla uczniów udział w LI sesji Rady Gminy Sochaczew VII kadencji.

Młodzież osobiście mogła obserwować przebieg obrad Rady, z uwagą śledzić pracę samorządowców nad podejmowaniem i przyjmowaniem dokumentów, przysłuchiwać się dyskusjom, wystąpieniom radnych i zaproszonych gości. Mogła widzieć, jak przebiega głosowanie, zatwierdzanie uchwał, jak rodzi się prawo, które na co dzień kształtuje życie społeczne mieszkańców gminy Sochaczew.

Udział w sesji Rady Gminy Sochaczew jest dla uczniów niezwykle kształcącym doświadczeniem, a także miłym przeżyciem, bo zostali tego dnia potraktowani jak dorośli, poważni i szczególni goście.

Dodatkową atrakcją było udzielenie wywiadu dla Radia Sochaczew, który można odsłuchać na stronie  http://www.radiosochaczew.pl/wiadomosci/22618,uczniowie-z-mokasu-ucza-sie-samorzadnosci-w-prakty

Uczniowie klasy VII i ich wychowawczyni serdecznie dziękują za tę wspaniałą lekcję wychowawczą!

Szkoła Podstawowa w Mokasie