Chodniki w 95%, inne prace też idą sprawnie

0
59

Od początku z uwagą śledzimy postęp prac na ulicy Trojanowskiej, która jest kompleksowo remontowana na odcinku od al. 600-lecia do jej skrzyżowania z Łąkową. Kilka dni temu, ze względu na montaż przepustu pod jezdnią, wykonawca musiał zamknąć dla ruchu kołowego jej fragment między torami kolejki wąskotorowej i Łąkową. W związku z tym ZKM wprowadził zmiany w rozkładzie jazdy.

Jak mówi wicestarosta Tadeusz Głuchowski, przebudowa ul. Trojanowskiej w Sochaczewie to sztandarowa tegoroczna inwestycja samorządu powiatowego i miejskiego. Prace podzielone zostały na trzy etapy, ale w zasadzie wszystkie z nich wykonywane są niemal w tym samym czasie. Prace idą zgodnie z harmonogramem, a nawet go wyprzedzają.
Praktycznie ułożone są już m.in. instalacje elektryczne czy wodociągowe, kończą się roboty związane z przebudową kanalizacji, niebawem część drogi zostanie pokryta nawierzchnią asfaltową. Chodniki są ukończone w 95 procentach, poza małymi fragmentami przy skrzyżowaniach. Nie ma żadnego zagrożenia dotyczącego opóźnienia inwestycji. Zadanie realizowane jest zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i zakończyć ma się w październiku tego roku – mówi wicestarosta.

W tym tygodniu odbędzie się spotkane dotyczące zakresu prac wykonanych w ostatnim miesiącu i zamierzeń na kolejne tygodnie.

Poważnym zadaniem dla wykonawcy jest budowa przepustu pod jezdnią, a tych prac nie powinno się wykonywać przy ruchu kołowym, dlatego dla bezpieczeństwa kierowców zarząd powiatu zdecydował, że 22 sierpnia do odwołania zamknięty będzie odcinek Trojanowskiej od jej skrzyżowania z ul. Okrężną (przed przejazdem kolejowym), do skrzyżowania z ul. Łąkową.
Od chwili wejścia ciężkiego sprzętu na plac budowy kierowcy korzystali z objazdów ulicą Targową, a na Trojanowskiej z tzw. wahadła, jeździli jednym pasem. Zapowiadaliśmy jednak, że wszystkich prac nie uda się wykonać bez zamykania drogi. Oczywiście wykonawca będzie robił wszystko, by jak najszybciej samochody i autobusy ZKM mogły tam wrócić – zapewnia Tadeusz Głuchowski.

Nasilenie prac zmusiło Zakład Komunikacji Miejskiej do zmiany tras linii nr 4 i 9, które od 12 sierpnia nie kursują do Chodakowa i z powrotem ul. Targową, przez cmentarz komunalny, dalej Łąkową i Młynarską lecz nową trasą – aleją 600-Lecia i ul. Chopina. Dwa tygodnie później, 26 sierpnia, ZKM skierował na trasę sięgającą do cmentarza komunalnego linię nr 4. Jeździ tam od strony Chodakowa według zmienionego rozkładu jazdy umieszczonego na przystankach i stronie internetowej sochaczew.livebus.pl.