Chóralne kolędowanie

0
139

W Domu Pomocy Społecznej świąteczny klimat czujemy już od tygodnia, zapoczątkowały go kiermasze, spotkanie Mikołajkowe. I nadszedł też czas na wspólne kolędowanie z Chórem Nauczycielskim Vivace z Sochaczewa.

Artyści zaszczycili nas swoją obecnością w Mikołajkowy wieczór tj. 6 grudnia br. i tym samym zrobili piękny prezent występując dla naszych mieszkańców.

Chór pod kierunkiem Teresy Kłujszo i pod batutą Piotra Milczarka zaprezentował znane nam wszystkim kolędy jak i pastorałki.

Bardzo miłym akcentem był występ najmłodszych solistek, pomimo wielu szkolnych obowiązków przybyły aby zaśpiewać, co jest dowodem szacunku i uznania dla osób starszych i schorowanych.

Chórzyści stworzyli atmosfęrę, która zachęciła widownię do wspólnego śpiewania znanych tradycyjnych polskich kolęd takich jak: ”Bóg się rodzi”, ”Wśród nocnej ciszy” czy ”Lulajże Jezuniu”. Wieczór minął wszystkim w bardzo miłej i wzruszającej aurze zbliżających się dużymi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Składamy serdeczne podziękowania dla chóru Vivace za wspólnie spędzony czas, dostarczenie nam wielu pozytywnych wrażeń i czekamy na kolejne tak wspaniałe występy.

Magdalena Grabarek

Wioletta Ziernik