Cygański Tabor z Młodzieszyna w Nasielsku

0
131


XI Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych PROMIEŃ 2017 pod tytułem „Legenda Cygańskiego Taboru” odbył się 13 czerwca 2017 roku. Był to czas wspólnej zabawy integracyjnej, podczas której uczestnicy prezentowali swoją pasję i talent poprzez śpiew i taniec.

Przygotowania do wspólnego występu i zaśpiewania piosenki „Cygańskie wesele” z repertuaru zespołu Bayer Full, wraz z innymi placówkami, obudziło w nas Cygańskie dusze i porwało do tańca. Było nam miło, przyłączyć się do wspólnego śpiewu i zabawy w gorących rytmach muzyki romskiej w kręgu przy ognisku, tak jak to zwykle dzieje się w trakcie cygańskich biesiad. Cygański klimat podkreślały piękne stroje, kolorowe suknie, kwiaty we włosach, chusty w których pięknie prezentowały się Nasze Panie. Panowie także stanęli na wysokości zadania i swoim cygańskim wyglądem zachwycali publiczność.

Podczas imprezy miały miejsce różnego rodzaju zajęcia arteterapeutyczne tj., zajęcia plastyczne, wspólne malowanie obrazu oraz zajęcia sportowe. Występ Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO nadał uroku całemu spotkaniu i przeniósł uczestników w barwną kulturę Romów.

Chwile spędzone razem pozwoliły nam zrozumieć co jest w życiu ważne:

Nie pragniemy żadnych bogactw,

Chcemy żyć na naszych drogach.

Deszcze, wichry i płakanie-

oto są nasze szczęścia, Cyganie”.

(Pieśni Papuszy)

W imieniu Mieszkańców dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i wspólną zabawę.

Magdalena Charazińska 

Wioletta Ziernik