Czar andrzejkowych wróżb

0
67

25 listopada na korytarzach Szkoły Podstawowej w Rybnie głowy pluszaków zasłaniały uśmiechnięte buzie dzieci. Podobnie jak w wielu polskich szkołach i nasza społeczność uczniowska przyłączyła się do świętowania dnia Pluszowego Misia.

W tym dniu wielu uczniów przyszło do szkoły ze swoimi Przytulankami a klasy młodsze urządziły sobie dodatkowo zabawę andrzejkową. Klasy drugie wspólnie z wychowawcami E. Tabarą i M. Tomalą przygotowały wróżby.

Na początku spotkania wszyscy bawiliśmy się przy muzyce, a później dzieci mogły powróżyć sobie indywidualnie. W trakcie zabawy można było zjeść ciasta upieczone przez mamy i potańczyć przy dobrej muzyce. Zabawa oczywiście była wspaniała, gdyż wszystkim dopisywał humor.

W listopadzie korzystaliśmy z pięknej pogody jesiennej. Odbyło się kilka wycieczek. Klasy drugie odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Grzybowie, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia w piekarni, na polu i w zabudowaniach gospodarczych. Tu dzieci karmiły zwierzęta oraz uczyły się doić kozy. Dodatkowo uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których zapoznały się z wycinanką sannicką. Przeprowadzone zostały także zajęcia dotyczące hodowli trzmieli i ich znaczenia jako owadów zapylających.

Również klasy drugie były na zajęciach w Granicy w Kampinoskim Parku Narodowym. Oczywiście zapoznały się z historią parku, ale też zachwycały się widokami przyrody z wieży obserwacyjnej i oglądały ogródek meteorologiczny.

Uczniowie klas I-III byli na przedstawieniach „Polak mały” i „Jaś i Małgosia” w Sochaczewskim Centrum Kultury.

W związku ze zbliżającymi  się świętami Bożego Narodzenia w szkole została ogłoszona akcja „Zamiast grosika, daj batonik”, której celem jest zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Oprócz tego do słodkości będą dołożone ciekawe książki wybrane przez Z. Wawrzyńczak. Mają one zachęcić młodzież do czytania.

Od początku roku szkolnego w naszej szkole jest realizowany projekt „Działaj lokalnie”, nad którego przebiegiem czuwa M. Stańczyk. W ramach projektu z 25 na 26 listopada odbyła się noc w szkole. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas drugich i trzecich, oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim. Była to oczywiście wyjątkowa noc, gdyż zamiast mam były panie i to one tym razem do snu czytały bajki.

Hanna Fortuna

.