Czarna seria na drogach powiatu sochaczewskiego

Dwie ofiary śmiertelne i osiem osób poszkodowanych – to bilans czterech zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach powiatu sochaczewskiego w sobotę 16 września oraz w nocy z soboty na niedzielę.

Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło o godzinie 12:36 i dotyczyło zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym na 415. kilometrze drogi nr 92 w miejscowości Stary Dębsk (gmina Nowa Sucha). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniewie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Skoda Fabia z samochodem ciężarowym Volvo wraz z naczepą, przewożącym mleko. W wyniku zderzenia samochód ciężarowy leżał na dachu w przydrożnym rowie, a w rozbitej kabinie pozostawał przytomny kierowca. Osoby podróżujące Skodą opuściły auto o własnych siłach i nie wymagały pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, utworzeniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji mężczyzny z kabiny na noszach typu deska. W trwających godzinę działaniach ratowniczych zaangażowanych było 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek