Czesław Majewski i Janusz Tylman w koncercie „Jaki piękny wieczór”

0
58

Doskonały duet fortepianowy wystąpił w Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach, zamykając cykl letnich koncertów. Znakomitym pianistom towarzyszył zespół Malina Kowalewski Band.

Tytuł niedzielnego koncertu „Jaki piękny wieczór”, mówił sam za siebie. Mimo podmuchów wiatru świeciło słońce. Zabrakło miejsc siedzących na widowni przed muszlą koncertową, pełne były ławeczki wokół, a wiele osób słuchało w parku. Koncerty plenerowe trwają w Sannikach na ogół godzinę, tym razem trochę się przedłużył. Dwugodzinny koncert był najlepszym dowodem na to, że repertuar trafił w gusta publiczności.

Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana znają chyba wszyscy. Fortepiany – czarny pod ręką Tylmana i biały pod palcami Majewskiego rzeczywiście śpiewały przez kilka lat w telewizyjnym programie. Janusz Tylman to kompozytor i pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 „Śpiewające fortepiany”. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych nie tylko w polskich teatrach, ale też w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. Skomponował setki piosenek dla dorosłych i dla dzieci. Czesław Majewski – jest również kompozytorem i pianistą, a do tego dyrygentem oraz aktorem. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej oraz programach muzycznych „Śpiewające fortepiany”. Był akompaniatorem Violetty Villas. Czesław Majewski jest również współautorem wielu piosenek.
Obaj panowie najczęściej występują w duecie i w towarzystwie zespołu Malina Kowalewski Band, który powstał na potrzeby programu „Śpiewające fortepiany”. Skład zespołu niedzielnego koncertu stanowili: Wojciech Malina Kowalewski – perkusja, bas, Monika Szulińska – ksylofon, instrumenty perkusyjne, Joanna Stefańska-Matraszek – sopran, Robert Szpręgiel – baryton, Tadeusz Melon – skrzypce.
Honorowy patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert już w niedzielę, 3 września o godzinie 14:00 w sali koncertowej pałacu – tradycyjny chopinowski, a o 17:00 „Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Roberta Kudelskiego”.

Od 15:00 zapraszamy do parku na Festyn Rodzinny, podczas którego będą kiermasze sztuki ludowej, a także wiele atrakcji dla dzieci, w tym „Fascynujący świat zwierząt”, przygotowany przez ZOO w Płocku.

Popołudnie pełne interesujących wydarzeń o godz. 19:00 zakończy premierowa prezentacja filmu „Regiony z historią. Sanniki oczami Chopina” w reż. Leszka Lombarskiego.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach