Debata gminna w Brochowie

0
147

Dzisiaj, punktualnie o 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brochowie odbyła się debata gminna poświęcona bezpieczeństwu. W spotkaniu z policjantami wzięło udział 20 osób.

Debatę gminną prowadził kierownik Posterunku Policji w Młodzieszynie, st. asp. Marcin Kiełbasiński, który przedstawił aktualną strukturę Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Brochów. Na spotkaniu z mieszkańcami gminy obecny był  I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie, mł. insp. Marek Wójcik, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sochaczew, nadkom. Paweł Dubielecki oraz wójt gminy Piotr Szymański.

W dalszej części debaty, dzielnicowy opiekujący się tym rejonem – sierż. szt. Robert Pieńkowski przypomniał zebranym kim jest policjant pierwszego kontaktu i jak ważną rolę odgrywa w życiu lokalnej społeczności. Przedstawił swoje działania priorytetowe i charakterystykę zdiagnozowanego zagrożenia w swoim rejonie służbowym. Omówiona została także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czyli narzędzie interaktywne, które pozwala zgłaszać zachowania wpływające negatywnie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

Omówiono również aplikację Moja Komenda, która po zainstalowaniu na telefonie komórkowym lub tablecie ułatwi kontakt z każdą jednostką Policji na terenie Polski i dzielnicowym z danego terenu.

.