Dni Sochaczewa w komiksie

0
121

Tegoroczne Dni Sochaczewa zawierały naprawdę sporo atrakcji. W sobotę, 10 czerwca 2017 r. na Placu Kościuszki swoją obecność w przestrzeni miejskiej zaznaczyło Sochaczewskie Centrum Kultury prezentujące swoją różnorodność poprzez wiele działających w nim sekcji, zespołów czy artystów. Było też miejsce na… komiksy.

Wśród wielu różnych atrakcji SCK tego dnia otwarto wystawę prac Łukasza Kucińskiego pt.: „Dni Sochaczewa w komiksie„. Składała się z nowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję plansz. Nic więc dziwnego, że nawiązywały one swoją treścią do obchodzonego właśnie święta miasta. Na każdej z planszy znajdował się Wujek Lukas oprowadzający czytelnika po mieście. Praca ta stanowi kolejne nawiązanie do serii komiksowej: „Sochaczew z historią w tle” rysowanej przez Bofzina. Nic więc dziwnego, że każda kolejna plansza mówi o innym miejscu.

Na załączonych zdjęciach widać również, że zainteresowaniem cieszyły się także całkiem nowe kolorowanki Bofzina, które przyciągnęły najmłodszych.

Prace ze sztalug sochaczewskiego rysownika komiksów zostały przeniesione w Paradzie lub jak kto woli: Przemarszu Kultury przez Miasto. Niosły je dzieciaki uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez Łukasza Kucińskiego w ramach Sekcji Komiksu i Innych Form Graficznych w Sochaczewskim Centrum Kultury.

Fot.: Gamid Ibadullayev, Teresa Kłujszo.

Łukasz Kuciński Bofzin

.