Dorota Stalińska wystąpi w Sannikach

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach zaprasza koncert chopinowski. W niedzielę, 2 lipca, o godzinie 14 przy fortepianie w sali koncertowej pałacu zasiądzie Alicja Paleta-Bugaj. Poezję recytować będzie Dorota Stalińska.

Bilety w cenie 15 i 7 zł można rezerwować za pomocą strony internetowej www.ecasanniki.pl, w zakładce BILETY.

Po koncercie zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy malarstwa, tym razem Józefa Panfila.

Tego dnia zwiedzanie piętrowego pałacu jest dla wszystkich bezpłatne.

Na terenie parku czeka na wszystkich mnóstwo atrakcji w ramach 49. Sannickiej Niedzieli.

 

Alicja Paleta – Bugaj, foto – Siemiaszkowie

Alicja Paleta-Bugaj ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Jana Ekiera. Studiowała w poszerzonym zakresie kameralistykę m.in. u prof. Kazimierza Wiłkomirskiego. Po studiach uczestniczyła w międzynarodowych kursach pianistycznych, gdzie zetknęła się m.in. z pedagogiką rosyjską. W roku 1992  była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej w Julliard School of Music oraz na University of California.

Jej działalność koncertowa obejmuje głównie recitale solowe z bardzo różnorodnym repertuarem pianistycznym i ze szczególnym uwzględnieniem muzyki F. Chopina i K. Szymanowskiego, koncerty kameralne i symfoniczne . Występowała w większości krajów europejskich  oraz w USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.                                                                                                                       Alicja Paleta-Bugaj jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina  w Warszawie.  W ciągu 40 lat pracy dydaktycznej wykształciła  ponad 60 pianistów, wśród których jest wielu laureatów polskich i zagranicznych konkursów pianistycznych.                   Prowadzi też pianistyczne kursy mistrzowskie w kraju (Duszniki, Głuchołazy, Opole) oraz za granicą (Hiszpania, Włochy, Litwa, Rumunia, Chiny, Japonia). Jest zapraszana do jury wielu prestiżowych konkursów  pianistycznych krajowych  i międzynarodowych.                             W roku  2014 otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt dorobku.

.

Dorota Stalińska

Dorota Stalińska to charakterystyczna polska aktorka filmowa, teatralna i estradowa, odznaczająca się specyficzną, bardzo żywiołową ekspresją aktorską. Jest absolwentką warszawskiej PWST. Najwybitniejsze i najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła na przełomie lat 70. i 80. jako Hanka Ordonówna w „Miłość ci wszystko wybaczy”  Janusza Rzeszewskiego, a przede wszystkim jako główna bohaterka filmów wyreżyserowanych przez Barbarę Sass. Za pierwszą w karierze filmowej, główną rolę młodej dziennikarki w „Bez miłości” (1980) Barbary Sass otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Aktorki podczas FPFF w Gdyni oraz prestiżową Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego . Grała w wielu innych  głośnych filmach, np. „Człowiek z marmuru” Andrzeja Wajdy, „Dekalog, Trzy” Krzysztofa Kieślowskiego, „Seksmisja” Juliusza Machulskiego. Dorota Stalińska to twórczyni teatralna – reżyserka, scenografka, producentka, wielokrotnie nagradzana  na Toruńskich Festiwalach Teatrów Jednego Aktora za swe monodramy. Znana jest z jeszcze szerszej gamy działalności artystycznych. Wydała  trzy tomiki wierszy, znakomicie śpiewa (recitale: „Nadzieja”, „Smak życia”, „Kolory Świata” oraz nagrane płyty), jest laureatką nagrody głównej Przeglądu Piosenki Aktorsko-Literackiej. W 2013 r. została odznaczona srebrnym krzyżem Gloria Artis za zasługi dla Kultury Polskiej.

.

Józef Panfil jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Dyplom obronił w 1984 roku w Pracowni Litografii pod kierunkiem Jerzego Grabowskiego. Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych polskich pejzażystów, w imponującym dorobku ma również portrety, martwe natury, widoki architektury i wnętrz. Wychodząc od realistycznego warsztatu, popartego wielką wrażliwością na niuanse koloru, światła i kompozycji, artysta wypracował własny styl malarski. Uznawany za kontynuatora naszych tradycji polskiej szkoły pejzażu, z równym zaangażowaniem uwiecznia też widoki z południa Europy: Grecji, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii, Francji. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych, w polskich muzeach i galeriach oraz w ofertach domów aukcyjnych. Miał ponad 30 wystaw indywidualnych, uczestniczył też w ponad 100 prezentacjach zbiorowych – w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja jego obrazów z różnych okresów twórczości znajduje się w „Galerii pod Arkadami” w Tomaszowie Mazowieckim. Nagradzany i wyróżniany w tak prestiżowych konkursach jak Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Bielska Jesień” w Bielsku-Białej (1988), Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu (1989, 1997), Międzynarodowe Triennale Portretu Współczesnego w Radomiu (1987, 1989, 1990).

Zapraszamy serdecznie!