Dożynki parafialne w Kamionie

0
117

3 września 2017 roku w kościele p.w. św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie odbyły się dożynki parafialne wieńczące tegoroczne żniwa, gdzie o godz. 12.00 sprawowana była msza święta dziękczynna za plony oraz w intencji rolników przez ks. proboszcza Zbigniewa Łuczaka.

Rolę starostów dożynkowych pełnili Zofia Jeznach i Stefan Pacholski, którzy w darach ofiarowali chleb i miód. Kosze z darami złożyły delegacje wsi Kamion Duży, Kamion Mały, Nowy Kamion, Kamion Podgórny, Bieliny, Januszew i Śladów, a także Monika Pietrzyk wójt gminy z Joanną Zimniak przewodniczącą Rady Gminy.

Wójt gminy podziękowała Rolnikom za wielki trud pracy i przywiązanie do ziemi, bo to dzięki całorocznemu wysiłkowi rolników dziś wspólnie możemy się cieszyć i korzystać z plonów pochodzących z polskich pól i sadów. Życzyła, aby nigdy nie zabrakło chleba, który przez cały rok będzie gościł na każdym polskim stole.

Ksiądz proboszcz pobłogosławił dary ziemi, chleb i miód dożynkowy, którymi po mszy św. zgodnie ze staropolską tradycją dzielili się parafianie.

.