Zaprezentuj się na Dożynkach Powiatowych 18 września w Kurdwanowie

0
99

Dożynki to najważniejsze święto rolników stanowiące zwieńczenie ich całorocznego trudu. W tym roku odbędą się one 18 września w gminie Nowa Sucha w miejscowości Kurdwanów.

W zabytkowym, drewnianym kościele w Kurdwanowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta dziękczynna, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych i chleba. Reprezentacje wszystkich gmin naszego powiatu zaprezentują jak zawsze pięknie zdobione wieńce dożynkowe, złożone zostaną też dary ołtarz. Zaś po mszy korowód dożynkowy uda się na plac przy kościele, gdzie rozpocznie się rozrywkowo-artystyczna część imprezy.

Tradycyjnie poznamy zwycięzców w konkursie na miodowe przysmaki, który organizowany jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MODR oddział Bielice i Powiatowe Koło Pszczelarzy. Będą też konkursy wiedzy rolniczej przygotowane wspólnie przez instytucje związane z rolnictwem, oraz konkurs Radia Sochaczew. Nie zabraknie także akcentów muzycznych na scenie. W tym roku bawić nas będą m.in. Sochaczewska Orkiestra Dęta czy zespół ludowy Boczki Chełmońskie z Kocierzewa. Zaprezentują się także mieszkańcy gminy Nowa Sucha: na scenie pojawi się młodzież z tanecznymi umiejętnościami a także chór seniorów Cantabile.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyć będą jak zawsze wystawy instytucji związanych z rolnictwem, a także liczne stoiska z rękodziełem artystycznym, artykułami ogrodniczym i wyrobami pszczelarskimi. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny, darmowa grochówka a dla najmłodszych liczne atrakcje, w tym wesołe miasteczko czy przejażdżki bryczką.

Już dziś zapraszamy na Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Nowa Sucha. Na dożynki powiatu sochaczewskiego zapraszają Jolanta Gonta, starosta sochaczewski oraz Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

„Ziemia Sochaczewska”

 

Zaprezentuj się na dożynkach powiatowych

Dożynki powiatowe już 18 września w Kurdwanowie, gmina Nowa Sucha. Obok zaplanowanych uroczystości kościelnych oraz części rozrywkowo-artystycznej organizatorzy – Starostwo Powiatowe i Gmina Nowa Sucha przewidują jak każdego roku możliwość zaprezentowania swojego dorobku przez instytucje i placówki z terenu powiatu sochaczewskiego.

Tradycyjnie swoje stoiska wystawienniczo-doradcze będą mieli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – oddział Bielice.

Ofertę swoją zaprezentują także instytucje państwowe związane z pomocą społeczną czy medyczną. Nie może też zabraknąć stoisk komercyjnych, m.in. z gastronomią, zabawkami, rękodziełem, ale i tych branżowych związanych z rolnictwem i polską wsią.

Jeśli lokalni rzemieślnicy z rękodziełem, przedsiębiorcy, ogrodnicy czy firmy oraz instytucje są zainteresowane wystawieniem się podczas dożynek powiatowych w Kurdwanowie, prosimy o kontakt z urzędem Starostwa Powiatowego, tel. 864 18 30/81 w godz. 8.00-16.00.

Liczba stoisk wystawienniczych jest ograniczona, dlatego już dziś zachęcamy do zaprezentowania swoich wyrobów podczas dożynek. To doskonała okazja do promocji Państwa firmy czy instytucji z brany finansowej, ubezpieczeniowej czy typowo usługowej, rolniczej.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

15162 15163