Dożynkowe święto w Zawadach

0
180

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnią niedzielę sierpnia w Zawadach odbyły się Dożynki Parafialne.

Głównym punktem uroczystości była msza św. o godzinie 12, odprawiona przez ks. biskupa Piotra Jareckiego z Archidiecezji Warszawskiej. Przed nabożeństwem na placu przed kościołem zostały poświęcone przygotowane przez parafian piękne, tradycyjne, ludowe wieńce dożynkowe. Dekoracje zostały przyniesione przez reprezentantów następujących miejscowości: SkarbikowoStare PaskiKwiatkówekNowe PaskiStrzyżew, Nowe Gnatowice, GrabnikRzęszyce, Strojec, PasikonieWola PasikońskaStare Gnatowice, Zawady. Następnie w uroczystej procesji wieńce zostały wniesione do kościoła i złożone wokół ołtarza.

Po mszy św. dalsze obchody dożynkowe odbywały się na w ogrodach parafialnych, na placu obok kościoła. Starostowie dożynkowi, Teresa i Leszek Krupińscy odczytali akt dożynkowy i dziękowali za życzliwość i otwartość proboszcza parafii w Zawadach, ks. Bogusława Pomarańskiego. Następnie wszyscy mogli podzielić się dożynkowymi chlebami.

Zabawę dla obecnych gości prowadził ze sceny zespół muzyczny, który przygotował muzykę i atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych. Podczas dożynek w Zawadach odbywała się duża zabawa fantowa z mnóstwem atrakcyjnych nagród.  Nagrodą główną był rower, ufundowany przez Samorząd Gminy Kampinos, który wygrała Anna Ciurzyńska. Tradycyjnie również nie zabrakło pysznego jedzenia i słodkich smakołyków, a w pobliżu plebanii strażacy przygotowali wesołe miasteczko dla dzieci. W kilkutygodniowe prace organizacyjne uroczystości włączonych było wiele osób z parafii Zawady, szczególnie z Rady Parafialnej i Zespołu Caritas. Należy również wspomnieć, że imprezę wsparło wielu sponsorów i ludzi dobrej woli.

PW

.