Dożynkowy konkurs kulinarny – „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”

0
136

 „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej” to konkurs kulinarny, który organizowany jest przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach, Starostwo Powiatowego i Powiatowe Koło Pszczelarzy przy okazji dożynek powiatowych. W tym roku już po raz dziewiąty organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie wszystkich, którzy lubią piec ciasta, ciastka, torty, tarty itp.

Miód, nazywany płynnym złotem, posiada walory nie tylko smakowe, ale i lecznicze. Może być też składnikiem prawdziwych arcydzieł kulinarnych, o czym mogą przekonać się organizatorzy organizowanego konkursu „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”. Bo właśnie miód jest jednym ze składników, który musi być obecny w zgłoszonych na konkurs produktach. Wykonawcy najsmaczniejszych produktów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Na terenie powiatu sochaczewskiego, co potwierdza ten konkurs mamy wielu amatorów cukiernictwa. Każdego roku dostarczanych jest ok. 20 słodkich produktów. Różnią się wyglądem, smakiem. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich amatorów pieczenia i smakowania wypieków cukierniczych organizatorzy do udziału w konkursie. Jego przedmiotem są produkty regionalne, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, charakteryzujące się szczególnymi walorami estetycznymi i smakowymi. Oczywiście – jak wspomniano składnikiem niezbędnym jest miód. – Na laureatów czekają naprawdę atrakcyjne nagrody – przede wszystkim kulinarne. Oprócz produktów nagrodzonych, przyznajemy też wyróżnienia. W tym roku, podobniej jak w ubiegłym przewiduje tylko jedną konkurencję – wyroby cukiernicze – informuje Anna Syperek, która z ramienia Starostwa czuwa nad organizacją konkursu i bierze też udział w komisji.
W skład komisji konkursowej wchodzą tradycyjnie przedstawiciele MODR Warszawa Oddział Bielice, Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Powiatowego Koła Pszczelarzy w Sochaczewie oraz Rady Powiatowej MIR.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy niezależnie od wieku, płci i posiadanych zdolności kulinarnych.

.

Wystartuj w słodkim konkursie

.

Podczas zbliżających się dożynek powiatowo-miejskich w Sochaczewie-Karwowie (10 września) rozstrzygnięty zostanie konkurs „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”. Na zgłoszenia do udziału organizatorzy czekają tylko w środę 6 września do godz. 12. W tym dniu swoje wyroby, których niezbędnym składnikiem jest miód, należy dostarczyć do sekretariatu Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice.

Już dziś zapraszamy wszystkich amatorów pieczenia i smakowania wypieków cukierniczych do wystartowania w konkursie. Rywalizować będą ze sobą produkty regionalne, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, charakteryzujące się szczególnymi walorami estetycznymi i smakowymi. Na wykonawców najsmaczniejszych produktów czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest poszukiwanie specyficznych produktów charakterystycznych dla naszego regionu, które mogą stać się jego wizytówką; gromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach z dodatkiem miodu, ale też zachęcenie laureatów konkursu do ubiegania się o odpowiednią ochronę swoich produktów zgodną ze standardami UE.
Organizatorem kulinarnych zmagań „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej” są: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach, Starostwo Powiatowe i Powiatowe Koło Pszczelarzy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.