Dwie ciężarówki zderzyły się na DK-50. Policja apeluje o rozwagę

0
282

Dzisiaj w Młodzieszynie doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Kierowca mercedesa został przewieziony do szpitala. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Na drodze krajowej nr 50 w Młodzieszynie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 39–letni obywatel Ukrainy kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył naczepy ciągnika siodłowego marki DAF.  39-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Sochaczewie. Badanie zawartości alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy.

Trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność na drodze!

KPP Sochaczew

Zdarzenie drogowe w Młodzieszynie

W dniu 28 września, o godzinie 7:20, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ulicą Sochaczewską w Młodzieszynie (gmina Młodzieszyn). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy marki Mercedes z naczepą typu cysterna (pusta) uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego DAF przewożącego towar spożywczy. W chwili przybycia zastępów kierowca samochodu DAF znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kierujący Mercedesem pozostawał przytomny w rozbitej kabinie samochodu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (zaopatrzenie ran ciętych oraz unieruchomienie złamanej kończyny dolnej) do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Działania ratownicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 11:05.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: asp. G. Kuras, st. sekc. T. Sejdak

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej