Działania „Prędkość” na drogach powiatu sochaczewskiego i na Mazowszu

0
19

Powiat Sochaczewski

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w niedzielę działania „Prędkość”. Funkcjonariusze skupili się na głównych ciągach komunikacyjnych.

Policyjne działania miały charakter ogólnopolski. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Na terenie powiatu sochaczewskiego policjanci nałożyli 31 mandatów karnych z czego 27 za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 2 dowody rejestracyjne pojazdów i 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h.

Na uwagę zasługuje fakt, że nie zatrzymano żadnej osoby, która kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

 

KPP Sochaczew

 

Działania „Prędkość” na Mazowszu

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Policyjne działania miały charakter ogólnopolski. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W Polsce to przyczyna blisko 30 procent wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami. Stąd potrzeba zwrócenia uwagi na to zagadnienie.

Na Mazowszu w działaniach uczestniczyło niemal 300 policjantów ruchu drogowego z terenu całego garnizonu. Policjanci skontrolowali ponad 1 450 pojazdów. 1 055 kierujących przekroczyło prędkość. Ponad 1 000 z tych kontroli zakończyło się mandatami. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym zatrzymano 22 prawa jazdy.

 

 Autor: WRD KWP Radom/AC