Dzień bez Samochodu – pokaż dowód rejestracyjny i jedź za darmo

1
69

22 września przypada Dzień bez Samochodu. W promowanie proekologicznych zachowań aktywnie włącza się nasz samorząd i z tej okazji – burmistrz Sochaczewa we współpracy z Zakładem Komunikacji Miejskiej – serdecznie zaprasza wszystkich kierowców do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską!

22 września z przejazdów ZKM możecie korzystać darmo! Jedynym warunkiem darmowego przejazdu jest posiadanie, w momencie kontroli, ważnego dowodu rejestracyjnego własnego pojazdu i okazanie go kontrolerowi. Musi to być pojazd zarejestrowany w naszym powiecie, z numerem zaczynającym się od WSC. Stosujemy się do zasady – jeden pasażer i jeden dowód rejestracyjny.

Geneza Dnia bez Samochodu sięga na świecie lat 70 minionego stulecia. W Polsce obchodzony jest od 2004 roku. Wiele miast, takich jak Gdynia, Krzyż Wielkopolski, Opole, Rybnik czy Wrocław zachęca, by tego dnia przesiąść się na rowery. W innych, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu można skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską. Bezpłatne przejazdy proponują m.in. Białystok, Głogów, Jelenia Górna, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław i od dwóch lat Sochaczew. Partnerami akcji są m.in. Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa. W 2015 roku do kampanii przystąpiło ok. 1500 miast europejskich, w Polsce około 150.

 

1 KOMENTARZ

  1. „Stosujemy się do zasady – jeden pasażer i jeden dowód rejestracyjny.” – genialne
    Właśnie dlatego ludzie odwożący dzieci, dojeżdżający do pracy / szkoły mają się nagle przestawić na komunikacje miejską skoro, choć na JEDEN dzień w roku ciężko ją zrobić darmową dla wszyskich bez wyjątku.

    Powodzenia z efektywnością tej „akcji”

Comments are closed.