Dzień Bezpiecznego Internetu

0
36

7 lutego, w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

W dniach 3 – 8 lutego 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzono szereg inicjatyw, które  przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące tematyki bezpiecznego korzystania z Internetu:

  1. Ogłoszono konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”(wystawa prac przy wejściu głównym).
  2. Wykonano  gazetkę „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet” (wejście główne).
  3. Odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów multimedialnych „3…2…1…Internet”, kreskówki  „Owce w sieci” oraz film „Na zawsze”.
  4. Przygotowano dla rodziców ulotki „10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci”.
  5. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Policji pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci – stop cyberprzemocy”. Naszymi gośćmi byli  st. sierż. Izabela Pajek, st. post. Judyta Krupa oraz st. asp. Paweł Rynkiewicz. Omówiono zagrożenia  niewłaściwego korzystania przez uczniów  z Internetu.
  6. Odbył się Apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

W środę, 8 lutego, odbył się Apel podsumowujący cykl podjętych w szkole inicjatyw, prowadzony przez uczniów klas Gimnazjum i Przysposabiających do Pracy.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”Jury w składzie p. Alicja Flis oraz p. Urszula Szczepaniak wyłoniło najlepsze prace.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Aptekę „MaxFarm” z Teresina oraz firmę Sort-Mak s.c. Recykling z Nowej Suchej, która dodatkowo podarowała społeczności szkolnej wspaniały rower.

Zespół Szkół Specjalnych

.

.

Podziękowania dla firmy Sort-Mak s.c. Recykling z Nowej Suchej

Dziękujemy firmie Sort-Mak s.c. Recykling z Nowej Suchej za wspaniały dar.

Dzieci otrzymały rower, który uatrakcyjni zajęcia wychowania fizycznego oraz zajęcia pozalekcyjne. Teraz czekamy tylko na wiosnę, żeby wypróbować nowy sprzęt.

Jeszcze raz dziękujemy!

Zespół Szkół Specjalnych

.