„Dzień Rodziny” w Janowie

0
137

27 maja 2017 r. przy Szkole Podstawowej w Janowie odbył się festyn „Dzień Rodziny”. O godz. 9.00 dyrektor szkoły, Leszek Borkowski powitał wszystkich zgromadzonych. Następnie wystąpili uczniowie klas 0-III z przedstawieniem z okazji Dnia Matki, poświęconym Mamom. Były wiersze, piosenki, wiele ciepłych słów oraz moc serdecznych życzeń. Na koniec, wszystkie mamy otrzymały własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty. Część artystyczna przygotowana została przez: Agnieszkę Walicką, Małgorzatę Żakowską, Izabele Sionek i Dorotę Duplicką.

Po części oficjalnej, wszyscy przenieśli się na dwór, gdzie odbywały się konkurencje sportowe. W wyścigach w rzędach i przeciąganiu liny rywalizowali uczniowie z rodzicami i nauczycielami. Jak się okazało wszyscy zwyciężyli. Później odbyły się mecze piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszym rywalizowali ze sobą uczniowie z klas 0-III. Następnie odbył się mecz uczniowie kontra rodzice.

Wszystkim zmaganiom, kierowanym przez dyrektora Leszka Borkowskiego, towarzyszyła sportowa rywalizacja w duchu fair play oraz doping publiczności. Na głodnych i spragnionych czekały gorące kiełbaski i kaszanka z grilla, ciasto oraz napoje. Impreza odbyła się dzięki Radzie Rodziców, która była głównym sponsorem.

Fot. Bogusława Kulińska

.