DZIEŃ SENIORA

0
101

Stowarzyszenie Seniorów w gminie Nowa Sucha rozpoczęło obchody DNIA SENIORA. Obchody składały się z dwóch części.

W pierwszej części Seniorzy spotkali się 2 października 2017 roku w sali konferencyjnej GOK-u. Zarząd Stowarzyszenia zadbał aby przebieg spotkania był bardziej uroczysty niż spotkania comiesięczne. Dzięki poczynionym staraniom w Master Foods Polska w Kożuszkach i Bakoma w Elżbietowie pozyskano nieodpłatnie słodycze i jogurty, którymi obdzielono seniorów.

Przygotowany był poczęstunek lampką szampana, ciastkiem wuzetką i owocami.  Był też wykonany skromny program artystyczny przez członków Stowarzyszenia. W programie były wiersze, piosenki i skecz.

W drugiej części obchodów DNIA SENIORA, pięćdziesięcioosobowa grupa seniorów 4 października 2017 r. wybrała się do Teatru Wielkiego w Łodzi na operetkę Johana Straussa „NOC W WENECJI”. Operetka to sceniczny utwór muzyczny z dialogami mówionymi, zbliżony do opery, charakteryzujący się lekką, melodyjną muzyką i komediową akcją. jest łatwa w odbiorze. Tematem NOCY W WENECJI jest słynny karnawał wenecki, w czasie którego są tworzone różne komiczne intrygi miłosne i polityczne. Przepiękne stroje i dekoracje. Taniec w wykonaniu zespołu baletowego przy muzyce Straussa o ciekawym układzie choreograficznym. Chór wykonywał przepiękne utwory Straussa juniora m. In. Lagunowy walc, serenada Zejdź do gondoli. Były to 3 godziny uczty dla ucha i oka.

 

GALERIA