Dzień Talentu i Pasji

0
32

Gdzie mieszka królowa angielska? Jaki tytuł nosi hymn Unii Europejskiej? Ilu zawodników liczy drużyna siatkarska? Na te i inne pytania z wiedzy ogólnej odpowiadali uczniowie ze SP w Brzozowie podczas „Dnia Talentu i Pasji”, który odbył się 28.03.2017 r.

W tym roku niekonwencjonalna lekcja, podczas której aktywność uczniów przewyższała aktywność nauczycieli obfitowała w liczne niespodzianki, które umożliwiły uczniom poznanie i porównanie nie tylko swoich talentów i zainteresowań pozaszkolnych, ale także wiedzy ogólnej oraz sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie pracy zespołowej.

Zdolności wokalne, plastyczne, umiejętność gry na instrumencie, panowanie nad swoim ciałem w tańcu, a nawet opowiadanie żartów były w tym roku przedmiotem prezentacji, którą przygotowali uczniowie. Szkolna codzienność, podczas której sprawdza się głównie umiejętności matematyczne, językowe czy znajomość przyrody zwykle nie daje uczniom możliwości pokazania się od tej innej, mało znanej strony. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych taką okazję stworzyła dzieciom Iwona Napieracz  – nauczycielka j. angielskiego, która była odpowiedzialna za organizacyjną stronę wydarzenia.