Feliksy w klasie III rozdane

0
21

89. ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się 26 lutego 2017 roku w Dolby Theatre w Hollywood. 24 marca w klasie trzeciej po raz pierwszy przyznano odpowiedniki tych prestiżowych nagród – Feliksy. Uroczystość wieńczyła cykl zajęć, podczas których trzecioklasiści omawiali zagadnienia związane z produkcją filmową, tworzeniem audycji radiowych, pracą aktorów, reżyserów, scenografów, charakteryzatorów, lektorów.

Używając techniki collage uczniowie przedstawiali swoje wyobrażenia na temat: „Jestem gwiazdą filmową”. Wreszcie sami mogli stanąć „na czerwonym dywanie” i przekonać się, że „aktorstwo oferuje, coś czego nie daje żaden inny zawód: możliwość przeżywania emocji, które w innym wypadku nie byłyby dostępne”. Młodzi adepci sztuki aktorskiej znakomicie przygotowali oryginalne” scenki”, reklamy. Akademia Filmowa w Feliksowie, doceniając ich starania, w tajnym głosowaniu za najlepszego aktora uznała Dawida Szymańskiego.

Tytuł najlepszej aktorki przypadł w udziale Zuzannie Karczewskiej. Za najciekawszy występ uznano show: „Zuzia gotuje” przygotowane przez Zuzannę Karczewską (podwójna laureatka), Amelię Słomę, Wiktorię Pająk, Kingę Gosk, Magdaleny: Lewandowską i Misiak. Zwycięzcom pamiątkowe statuetki i dyplomy wręczyła wychowawczyni klasy trzeciej – Ewa Kołodziejska. Trzecioklasiści wykazując się kreatywnością udowodnili, że mają zadatki na świetnych aktorów. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nich zostanie gwiazdą w Fabryce Snów? Wszak Andy Warhol twierdził, że „każdy będzie miał kiedyś  swoje 15 minut sławy”. Niektóre utalentowane smyki wierzą, że  podbiją Hollywood. Życzymy im tego! Niechaj  jednak zawsze pamiętają słowa Mateusza Damięckiego: „Aktorem się bywa, człowiekiem się jest – jak się te czasowniki poprzestawia, może być niedobrze”.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.