Ferie z Centrum Kultury ,,Wisła”

0
25

Podczas ferii zimowych Centrum Kultury „Wisła” w Wyszogrodzie zorganizowało szereg zajęć dla dzieci i młodzieży. Warsztaty z ceramiki – Na pierwszych warsztatach uczestnicy lepili różnego rodzaju naczynia z gliny. Następnie prace zostały wypalone w piecu a na drugich zajęciach dzieci szkliwiły i malowały swoje dzieła. W zajęciach wzięło udział 20 osób. Wstępem do drugich warsztatów było spotkanie edukacyjne z archeologiem z Muzeum Mazowieckiego na temat historii ceramiki. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się o dawnych  technikach wykonywania glinianych naczyń bez użycia koła garncarskiego oraz z użyciem koła garncarskiego. Wszystko zostało obrazowo przedstawione na eksponatach w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej.

Warsztaty gitarowe  – Podczas zajęć uczestnicy pod okiem instruktora poznawali podstawy gry na gitarze grali i już pierwsze utwory muzyczne. W zajęciach wzięło udział 10 osób.
Warsztaty taneczne BREAKDANCE – podczas dwóch warsztatów uczestnicy poznali pierwsze kroki tańca Breakdance połączone z Hip hopem. Patrząc na ogromny zapał i radość uczestników już teraz myślimy o kontynuowaniu tych zajęć. W warsztatach udział wzięło 20 osób.

Warsztaty plastyczne  – podczas pierwszych zajęć uczestnicy pod okiem instruktora poznawali techniki tworzenia różnych elementów z foaniranu (pianki kreatywnej) np. ozdoby z motywem kwiatowym. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały gumki do włosów, broszki i bransoletki przyozdobione kwiatami które po warsztatach mogły zabrać do domu. W zajęciach wzięło udział 18 osób.

23.02.2017 odbyły  się kolejne warsztaty plastyczne, tym razem z filcowania na mokro. Dzieci wykonywały kwiaty z filcu które po zajęciach zabrały do domu. Frekwencja na tych zajęciach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania bo wzięło w nich udział 26 osób. Jako że był to „tłusty czwartek” po warsztatach na uczestników czekał słodki poczęstunek.

Dziękujemy Piekarni Państwa Kopków za ,,pączkowy sponsoring”

.