Ferie za pasem

0
77

W tym roku zimowe ferie na Mazowszu potrwają od 15 do 28 stycznia. Jak zawsze w wolnym od szkoły czasie dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z szerokiej oferty przygotowanej przez miejskie jednostki. Zapraszamy na lodowisko i basen, na warsztaty artystyczne w centrum kultury i sportowe w hali przy Kusocińskiego.

Artystyczne warsztaty w SCK
Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza od 15 do 19 stycznia do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych. Będą one miały charakter twórczo-edukacyjny. Ciekawie zapowiadają się warsztaty sztuki cyrkowej, które poprowadzą artyści ze Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Ostatni dzień warsztatów poświęcony będzie muzyce, która zabrzmi we wszystkich budynkach SCK. W tym celu zaproszona została Młodzieżowa Orkiestra Dęta prowadzona przez Justynę Piątkowską-Duraj.

Zajęcia będą przebiegały we wszystkich czterech placówkach SCK w tym samym czasie, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 70 zł. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.sck.sochaczew.pl oraz w redagowanym przez centrum „Przekaźniku Kulturalnym” (str. 19).

Warsztaty i cyrkowy festyn
Ciekawą ofertę przygotował dla najmłodszych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To, trwające od 15 do 19 stycznia oraz od 22 do 26 stycznia, codzienne, dwugodzinne warsztaty balonowe, plastyczne i sportowe. W ich ramach w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego można będzie nauczyć się wykonywania zwierzaków z balonów, pograć w tenisa stołowego, badmintona, warcaby, scrabble, wziąć udział w zawodach sportowych. Warsztaty potrwają od 9.30 do 11.30. Natomiast na finał ferii MOSiR organizuje festyn dla dzieci pod hasłem „W świecie cyrku”. Rozpocznie się on w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w sobotę 27 stycznia o 16.00. Najmłodsi będą chodzić po linie, przechodzić przez „płonące koła”, żonglować i „tresować” dzikie zwierzęta, poudają atletów, klaunów i akrobatów. Wstęp tradycyjnie wolny. Tego dnia MOSiR zaprasza dzieci w przebraniach cyrkowców.

Kursy pływania
2 stycznia ruszyły zapisy na feryjne kursy nauki pływania. Miejsca można rezerwować osobiście w kasie basenu Orka lub pod numerem telefonu 862-77-59 wew. 127. Pod okiem instruktorów przeprowadzone zostaną trzy kursy nauki pływania, trwające, do wyboru, pięć (15-19 i 22-26 stycznia) lub dziesięć godzin (15-26 stycznia), a także jeden dziesięciogodzinny kurs doskonalenia pływania (15-26 stycznia). Za krótszy kurs zapłacimy 75, a za dłuższy 150 zł.

Dla młodych miłośników historii
Ofertę feryjną przygotowało również Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Szczegółowe informacje na temat propozycji można uzyskać pod numerem: (46) 862-33-09. Obejmuje ona m.in. cykl prelekcji „Mundur bohatera” (dla uczestników w wieku od 5 lat). Opowiadać będą one o historii bitew stoczonych na polach II wojny światowej, oparte będą na sylwetkach postaci żołnierzy II wojny światowej, prezentowanych na wystawie „Pole Bitwy 1939-45”. Biletowane spotkania odbywać się będą na terenie muzeum w godzinach 12.00-13.00.

Placówka przygotowała również blok wykładów i wycieczek historyczno-archeologicznych, a wśród nich jednodniową wyprawę do Krakowa na Wawel i rynek Starego Miasta (piątek 26.01). W przypadku wycieczek obowiązują wcześniejsze zapisy. Całą ofertę zamieścimy w następnym numerze „ZS”.

Zima w bibliotece
Jak co roku całkowicie nieodpłatną ofertę dla dzieci przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Szczegółowy plan spotkań w poszczególnych oddziałach: przy ul. 1 Maja 21, Chopina 160 oraz 15 Sierpnia 83 zamieścimy w kolejnym wydaniu. Już teraz zdradzić możemy, że na dzieci czekają wycieczki, zajęcia plastyczne i artystyczne inspirowane bohaterami książek, zawody sportowe i wiele, wiele więcej. Ponadto uczestnicy będą mogli korzystać z konsoli do gier, internetu, gier planszowych oraz bawić się w „Kąciku Malucha”. Biblioteka w kramnicach czeka na dzieci w godz. 12.00-13.00 (dzieci w wieku 7-12 lat) oraz w godz. 13:30-14:30 (dzieci w wieku 4-6 lat).