Gmina Rybno zyskała nowego inwestora

0
741

Uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy American Way przypadło 24 października. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz: poseł Maciej Małecki, Grzegorz Kropiak – wójt gminy Rybno, ks. Jacek Grzywacz proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim oraz ksiądz Piotr Żądło – proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Firma American Way wybudowała we wsi Karolków Szwarocki sporej wielkości halę magazynową z częścią biurową. Wszystko to za sprawą prezesa firmy, Bogumiła Miłkowskiego.

American Way jest producentem i dystrybutorem okularów przeciwsłonecznych, sportowych, a także do czytania. Na polskim rynku znana jest od 2001 roku, a w Europie od 1992 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez Bogumiła Miłkowskiego i wspólnej modlitwy zakończonej wyświęceniem obiektu.

Miłe słowa w stronę prezesa spółki padły z ust Macieja Małeckiego, który jak się okazuje, zna się z Bogumiłem Miłkowskim już od lat szkolnych.

Pełen podziwu był wójt gminy Rybno Grzegorz Kropiak: – Prezes zaimponował mi swoją odwagą, uporem i zaangażowaniem. Wykonał inwestycję w iście piorunującym tempie. Kupił działkę w ciemno. Już na początku tej drogi powiedziałem mu, że uczynię wszystko, aby inwestycja przebiegła sprawnie i zakończyła się sukcesem. Myślę, że jako urząd dopełniliśmy wszystkich starań, aby ta inwestycja mogła powstać – przyznał z widocznym zadowoleniem i z nadzieją w głosie dodał – Mam nadzieję, że gmina Rybno skusi również innych inwestorów, i że pan Bogumił rozpoczął dobrą passę.