Gminna Akademia Sportu – pierwszy sezon za nami

0
104

Od września 2016 roku na naszym terenie działa gminna akademia sportu. Fundatorem zajęć sportowych jest wójt gminy Brochów Piotr Szymański. Celem przewodnim Akademii jest rozwój aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, jak również umiejętność rywalizacji w szlachetnej i zespołowej walce.

W roku szkolnym 2016/2017 Akademia prowadziła treningi piłki nożnej z uczniami szkół podstawowych w Brochowie i Śladowie oraz gimnazjum w Lasocinie. Zajęcia odbywały się  w sześciu grupach i kilku kategoriach wiekowych. Treningi dla najmłodszych prowadzone były w formie gier i zabaw z elementami piłki nożnej, dla starszych zaś w formie doskonalenia umiejętności piłkarskich.

Dziewczęta i chłopcy ćwiczący w Gminnej Akademii Sportu, mają okazję szlifować swoje umiejętności również pod kątem zawodów sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym i międzypowiatowym.

Nasi zawodnicy wzięli czynny udział w Gminnym Andrzejkowym Turnieju Piłki Nożnej w Brochowie oraz Turnieju Piłkarskim z okazji Dnia Dziecka zdobywając wiele nagród i medali.

Ostatnim sprawdzianem kończącym sezon była rywalizacja sportowa z okazji Powitania Lata w Brochowie.

Prowadzącym zajęcia jest nauczyciel W-F i trener piłkarski Arkadiusz Cybulski.

Wszystkie chętne dzieci pragnące zdobywać umiejętności piłkarskie, zapraszamy do zapisów w nowym roku szkolnym 2017/2018.

.