Hangar 646, Łazienki Królewskie i Wytwórnia Bombek – wrażenia z wycieczki

We wtorek 24 października 2017 r. klasy I- III i VII Szkoły Podstawowej w Wyczółkach pojechały na wycieczkę do Warszawy.

Najpierw udaliśmy się do Hangaru 646 – Centrum rekreacyjno–sportowego na Gocławiu, gdzie czekała na nas cała masa atrakcji łączących sport z rekreacją. Jest to świetne miejsce dla każdego, kto chciałby się nauczyć akrobacji, gdyż znajduje się tam ogromna ilość trampolin, plansze akrobatyczne, basen z gąbkami, poducha powietrzna do bezpiecznej nauki akrobacji, rampa do skoków, kosze do koszykówki itp.

Po godzinnej zabawie i rozładowaniu emocji pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie spacerowaliśmy po ogromnym, zadbanym parku. Widzieliśmy sporo pawi i oswojonych pięknych rudych wiewiórek, które same podchodziły do nas licząc, że dostaną jakieś smakołyki. Na obszarze Łazienek zobaczyliśmy oczywiście słynny Teatr na Wodzie i Starą Oranżerię.

Po spacerze udaliśmy się do Wytwórni Bombek, która kończy w tym roku 69 lat. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy proces tworzenia bombek. Następnie każdy z uczniów dostał bombkę do udekorowania według własnego pomysłu. W czasie wysychania bombek mieliśmy poczęstunek, po którym każdy dostał swoją własnoręcznie zrobioną bombkę na pamiątkę.

Wycieczka bardzo nam się podobała.

Wiktoria Baranowska, kl. VII

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach