Harcerze oddali hołd bohaterom września 1939 roku

0
38

Wrzesień 1939 roku to jeden z najbardziej pamiętnych miesięcy w dziejach ludzkości, ponieważ właśnie w tym czasie zaczęła się II wojna światowa. Był to jeden z najbardziej gorących miesięcy w historii Polski. 

23 września, wieczorem  przy moście w Witkowicach, gdzie toczyły się dramatyczne walki  w czasie Bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939 roku, odbyła się niezwykła uroczystość,  podczas której harcerze oddali hołd wrześniowym bohaterom. W wydarzeniu uczestniczyła Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i harcerze. Uczestnicy rajdu harcerskiego oddali hołd wrześniowym bohaterom, odbył się apel poległych, obietnica nowych zuchów i przyrzeczenie harcerskie.

Zaproszone delegacje, harcerze oraz dyrektorzy szkół złożyli kwiaty i zapalili znicz pod obeliskiem upamiętniającym bohaterów września 1939 r.

Harcerzom oraz ich drużynowym serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo w obchodach upamiętniających tak ważne dla nas wszystkich wydarzenia.