I WERNISAŻ WYTWÓRNI

0
35

We wtorek, 17 stycznia 2017 r., o godz. 19.00 Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż twórczości małych i dużych podopiecznych pracowni artystycznej „Wytwórnia” prowadzonej przez Emilię Zielińską w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83.

„Wytwórnia” to prawdziwe miejsce, w którym mali adepci sztuki w wieku od 4 do 16 lat pod okiem malarki i projektantki przedmiotów użytkowych stawiają pierwsze kroki w świecie kultury, ucząc się malować różnymi technikami: od ołówka zaczynając, poprzez akwarele a na przestrzennych pracach z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku kończąc.

Emilia Zielińska, która odkrywa przed dziećmi tajniki przepięknego świata sztuki, urodziła się w Zgierzu. Skończyła studia I stopnia na kierunku Malarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia II stopnia na kierunku Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz studia podyplomowe kierunek: przygotowanie pedagogiczne w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi. Emilia uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz rysunek. Wykonuje także indywidualne projekty malarskie, wzornicze, graficzne. Miała wystawy m.in.: w NOT w Warszawie, Gdynia Design Days, w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, a  w 2013 roku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Jest autorem i wykonawcą m.in. wnętrza kaplicy sióstr Karolanek w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi. W 2015 roku otrzymała patent na wynalazek autorskiego stojaka do malowania.

I tak powstała „Wytwórnia II”, w której młodzież przygotowuje się do egzaminów na uczelnie, gdzie studiować będą chociażby architekturę krajobrazu. Sam zaś wernisaż „Wytwórni” to zderzenie prac dzieci i młodzieży, które tworzą niepowtarzalny kolaż pokazujący drogę, jaką przechodzi się w tym, jakże magicznym świecie koloru, kresek i faktury.

Podczas wernisażu, poza oglądaniem prac, rozmową na temat sztuki z instruktorami SCK czy innymi uczestnikami wystawy, będzie też można zapisać dzieci do „Wytwórni” na zajęcia. Dołączyć też można, dzwoniąc pod numer 732 244 518.

Do zobaczenia!

Anna Wolińska