Inspiracje Chopinowskie

0
82

Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, czwarta edycja Numinosum Folk Lore Festival. Od 31 sierpnia do 3 września br. czeka nas spore przedsięwzięcie muzyczno-taneczne związane z nurtem kultury tradycyjnej, polskiej i europejskiej. Będą to cztery dni wypełnione koncertami, korowodami tanecznymi, warsztatami, sesjami muzycznymi i lekcjami gry na instrumentach. Oprócz tego pojawią się inne formy sztuki nawiązujące do tradycji: opowieści, warsztaty ceramiki, śpiew.

Impreza będzie miała miejsce na terenie skansenu w Granicy k. Kampinosu, lecz w niedzielę 3 września zawita także do Żelazowej Woli. W tutejszym Muzeum Fryderyka Chopina o godz. 12.00 publiczność wysłucha Koncertu Chopinowskiego.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie postanowiło wesprzeć organizację tegorocznego festiwalu, którego zasadniczym celem jest popularyzacja polskiej i europejskiej muzyki tradycyjnej i tańców ludowych oraz doprowadzenie do integracji środowisk ludzi zainteresowanych różnymi formami ekspresji artystycznej odwołującej się do kultury tradycyjnej. Szczegóły na temat imprezy – na stronie internetowej Festiwalu – festival.numinosum.pl