IV sezon ILBPS zakończony

0
39

Od 10 września 2016 r. do 29 kwietnia br. trwały zmagania badmintonowe na sali gimnastycznej ZS RCKU w Sochaczewie w ramach Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Przyszedł czas na uroczyste zakończenie IV sezonu ligi i podsumowania oraz wręczenie najlepszym zawodnikom medali i pucharów.

Zakończenie ligi badmintona, która odbywa się pod patronatem starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta, odbyło się w minioną sobotę, 13 maja w Kramnicach Miejskich. Organizatorem ligi, od początku jej funkcjonowania jest sochaczewskie Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”.

W tym sezonie po raz pierwszy wręczono tytuł honorowego członka Stowarzyszenia. Wśród wyróżnionych znalazło się Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, które wspiera to sportowe przedsięwzięcie od pierwszego sezonu począwszy, fundując medale i puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek.

Stowarzyszanie „Przez sport w przyszłość” w sezonie 2016/2017 już po raz 4 zorganizowało ligę badmintona, a zawodnicy tradycyjnie rozgrywali mecze na sali sportowej ZS RCKU. Impreza odbywała się pod patronatem starosty sochaczewskiego i przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Pierwsze mecze rozegrano 10 września 2016 r., zaś rywalizacja zakończyła się 29 kwietnia. Zawodnicy i zawodniczki przez 22 soboty walczyli o punkty, rozgrywając blisko 560 meczów, 1250 setów. Zdobyto 1534 punkty w kategoriach: super liga, liga open, liga kobiet i liga junior. Łącznie w lidze wzięło udział 48 zawodników i zawodniczek.

Pierwszy raz zarząd Stowarzyszenia przyznał statuetki dla honorowych członków. W tym roku otrzymali je: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie a także Gospodarstwo Sadownicze „Tęczowy Ogród” Brzozowca i Anatoliusz Kotlarski. Specjalne podziękowania wręczono instytucjom, które wspierały cały sezon ligi.

 

A zestawienie końcowe w poszczególnych kategoriach prezentuje się następująco:

 

Kategoria Junior

I miejsce: Bartosz Ignatowski

II miejsce: Franciszek Bednarczyk

III miejsce: Maciej Ignatowski

 

Kategoria Liga Open

I miejsce: Paweł Ignatowski

II miejsce: Artur Szymański

III miejsce: Łukasz Gołębiewski

 

Liga Kobiet

I miejsc: Marcelina Wójcikowska

II miejsce: Karolina Sałacińska

III miejsce: Katarzyna Kacprzycka

 

Super Liga

I miejsce: Rafał Tomaszkiewicz

II miejsce: Dariusz Cierebiej

III miejsce: Tadeusz Gala

 

W tej kategorii przyznano nagrodę specjalną dla zawodniczki Ligi, która odważyła się podjąć rywalizację przeciwko panom. Wioletta Wójtowicz otrzymała nagroda za udział w kategorii Liga Open. Zajęła ona 4 miejsce, miała tyle samo punktów co zawodnik z miejsca 3, ale gorszy bilans małych punktów w dwumeczu.

Kolejny sezon ligi badmintona rusza na początku września.

.