Jasełka w Iłowie

0
71

19 grudnia społeczność Szkoły Podstawowej w Iłowie uczestniczyła w Jasełkach, do wystawienia których placówka poczyniła szereg przygotowań. Na efekt końcowy warto było jednak poczekać, gdyż przedstawienie składało się z wielu elementów, jak: dekoracje, kostiumy, występy wokalne, sceny aktorskie, pokazy taneczne. W inscenizację zaangażowała się duża grupa uczniów, którzy występowali w kolejnych odsłonach spektaklu. Przedstawienie dzieliło się bowiem na sceny: pałac królewski, pole pasterzy, piekło, stajenka.

Za scenariusz i realizację przyjęły odpowiedzialność Ewa Majorek i Renata Majewska, które przygotowywały dzieci i młodzież do występu. Za dekoracje odpowiedzialna była Monika Kurowska, za oprawę muzyczną – Piotr Jędraszczak, za choreografię – Sylwia Ryfa. Z kolei młodzi wykonawcy nie zawiedli publiczności wspinając się na wyżyny swoich umiejętności, które poprzedzili wieloma godzinami prób, nauki tekstu i ćwiczeń.

Widzowie mogli być tylko usatysfakcjonowani efektem tych prac. W tym roku Jasełka obejrzeli: uczniowie, nauczyciele, pozostały personel, emerytowani pracownicy, rodzice, przyjaciele szkoły i współpracownicy, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Nie można pominąć też faktu, że wydarzenie wzbogaciły kolędy i pieśni świąteczne. W śpiew włączali się widzowie, a wszystko to w połączeniu z nastrojem, który towarzyszy nam przed Świętami wpisuje się w tradycję ich obchodów, zaczynających się wcześniej niż mówi nam kalendarz.