Jazda na czas

0
151

W minioną sobotę, 10 czerwca na terenie powiatu sochaczewskiego, m.in. w Sochaczewie, Strzyżewie czy Teresinie można było podziwiać zabytkowe auta i motocykle, a to za sprawą VIII Zlotu Zabytkowej Motoryzacji – imprezy, która odbywa się co roku przy okazji obchodów Dni Sochaczewa. Można było podziwiać kilkadziesiąt zabytkowych aut i motocykli.  

W sobotę, na terenie parkingu przy Starostwie Powiatowym w Sochaczewie przy ul. Piłsudskiego już po raz kolejny przy słonecznej pogodzie odbyła się próba sprawnościowa. Stare, ale bardzo dobrze utrzymane i zadbane auta oraz motocykle zjechały na plac, by dokonać próby pomiaru czasu w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów.
Organizatorem zawodów był Automobilklub Polski, komandorem Zlotu – Mariusz Orzeszek, który też „wypuszczał” auta i mierzył czasy. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta sochaczewski Jolanta Gonta, fundując w jednej z kategorii również puchar.
Na Zlocie pojawiły się auta, na których widok zapiera dech w piersiach, za którymi oglądamy się na ulicach – jedni z rozrzewnieniem, nutą zadumy, inni z niedowierzaniem, że takie pojazdy kiedyś jeździły po naszych drogach. Można było podziwiać stare wysłużone, ale wciąż sprawne samochody auta. Była wśród nich m.in. Syrena, Trabant, Garbus, Fiat 125p czy 126p. Było co podziwiać. Dla pasjonatów i kolekcjonerów to duże wydarzenie.

.